realfintrust.com

E Hiteles Tulajdoni Lap, Építési Jog | 04. A Tulajdoni Lap

A tulajdoni lap II.

Útmutató a tulajdoni lap értelmezéséhez - Jelzálog és jelzáloghitel

A vízjel egyik eleme a földügy logó, amelynek elhelyezése - álló lapformátum esetén - középen és alul található. A függőleges irányú vízjel, amely a TULAJDONI LAP feliratot tartalmazza, sormintaként funkcionál. A sormintában a TULAJDONI LAP felirat teljes egészében legalább egyszer megjelenik. A biztonsági papír ezenkívül tartalmaz UV fényben látható elemeket, valamint felülete vegyvédelemmel is ellátott. b) Biztonsági pecsétcímke Az aláírás mellé az ügyintéző egy biztonsági pecsétcímkét ragaszt, amely egy sorszámot is tartalmaz. A pecsétcímke egy öntapadós, háromdimenziós hologram címke, mérete 22x22 mm. A pecsétcímke nélkül a hiteles tulajdoni lapmásolat nem tekinthető hitelesnek még akkor sem, ha szerepel rajta az aláírás és a kiadó földhivatal bélyegzője is. c) Átpántoló címke Több oldalból álló tulajdoni lap másolat esetén a lapok összetűzését követően az ún. átpántoló címkével fogják össze a lapokat úgy, hogy a címke az összetűző kapcsot is letakarja. Az átpántoló címke speciális grafikával és nyomattal rendelkezik.

Elég egyértelmű, hogy melyik szolgáltatásért kell fizetni (3600 Ft / teljes tulajdoni lap, mely e-hiteles) és melyik tulajdoni lap az amelyik díjmentesen is lekérdezhető. Ha megjelöltük a kívánt a szolgáltatást, akkor nyomjuk meg a lap alján található "Tovább" gombot. És már készen is vagyunk! A tulajdoni lapot mentsünk le a képünkre (jobb klikk: "save image as", "mentés másként"). Ugye, hogy nem is volt olyan nehéz. :)

Új elektronikus földhivatali szolgáltatás indult 2008. május 19-én, az e-hiteles, vagyis elektronikusan hitelesített tulajdoni lap másolat szolgáltatás, első lépcsőben a TakarNet országos földhivatali számítógépes hálózat felhasználói számára. Ez ma már több mint 9000 felhasználót jelent, bankokat, közjegyzőket, ügyvédeket, közigazgatási intézményeket, önkormányzatokat, ingatlan irodákat, tervező cégeket stb. E-hiteles tulajdoni lap másolat elektronikus okirat Az e-hiteles okirat (tulajdoni lap másolat és térképmásolat) olyan on-line, elektronikus okirat, amelyen szerepel a szolgáltató hitelesítő záradéka (tanúsítvány) és a szolgáltató fokozott biztonságú elektronikus aláírásával hitelesíti és elhelyezi rajta időbélyegzőjét. Az e-hiteles okirat nemcsak tájékoztató jellegű, hanem bizonyító erejű is, de nem minősül közokiratnak. A szolgáltató a tanúsítványával és intézményi elektronikus aláírásával azt igazolja, hogy az e-hiteles okirat az ingatlan-nyilvántartási adatbázisból származik, és tartalma az időbélyegző által jelzett időpontban megegyezett az ingatlan-nyilvántartási adatbázisban elektronikus formában rögzített hatályos adatokkal.

Brutális járulékos költségei lehetnek egy lakáshitelnek. Jó hír, hogy sokszor le lehet faragni belőle!

(Már ha nem állunk el kapásból a vételi szándéktól egy ennyire problémás helyzet esetén. Fontos: akkor nincs teher az ingatlanon, ha a III. résznél azt látjuk: "Bejegyzést nem tartalmaz" Itt sorolják fel az alábbi jogokat, terheket: földhasználati jog, haszonélvezet és a használat joga földmérési jelek és villamos berendezések elhelyezését biztosító használati jog vízvezetési és bányaszolgalmi jog, vezetékjog elõ-, visszavásárlási, vételi jog tartási és életjáradéki jog jelzálogjog, végrehajtási jog továbbá a bejegyzett jogokhoz és azok jogosultjához kapcsolódó alábbi tényeket, mint például: a III.

Tulajdoni lap lekérésen díja A hiteligénylés benyújtásához minden esetben szükség van egy friss tulajdoni lap másolatra, amiből a bank láthatja az aktuális tulajdoni viszonyt és az ingatlanhoz kapcsolódó egyéb információkat. Az e-hiteles tulajdoni lap másolat lekérése 7 200 Ft-ba kerül, amit az adósnak kell megfizetnie. Bankmonitor tipp: A bankok jellemzően megelégednek ennél olcsóbb tulajdoni lap formával is, ráadásul egy részük akció keretében utólag visszatéríti ezt a költséget. Önerő a hitelhez Az önerő kakukktojás a lakásvásárlás és lakáshitel költségeit taglaló felsorolásunkban, ám annyira fontos, hogy kénytelenek vagyunk megemlíteni. Amennyiben valaki készpénzben vásárol ingatlant, akkor természetesen a teljes összeg önerőnek számít, ám ha hitelt is igénybe vesz, akkor a vételár minimum 20%-át saját forrásként kell tudnia előteremteni. Pontosabban az értékbecslő által meghatározott és a bank által elfogadott becsült forgalmi érték 20%-a lesz a minimális önerő, ám a bankok sok esetben többet várnak el, így reálisabb 30-40%-kal számolni.

Másolat

Honnan lehet beszerezni? Régebben csak személyesen lehetett kikérni a földhivatalnál a tulajdoni lapot. Ezt ma is megtehetjtük, de érdemes az online megoldással is tisztában lenni. Szerencsére ma már online is tudjuk intézni, elég, ha van regisztrációnk az ügyfélkapuhoz. Ahogy belépünk, felhívják a figyelmünket arra, hogy a földhivatal oldalán is meg kell adnunk az azonosításhoz szükséges adatokat. Miután ezt megtettük, kérhetünk nem hiteles tulajdoni lapot, e-hiteles tulajdoni lapot és térképmásolatot. Ha a földhivataltól kérjük ki személyesen, akkor az alábbi árakra számíthatunk: Hiteles, teljes papír alapú tulajdoni lap másolat: 6 250 Ft Hiteles, szemle papír alapú tulajdoni lap másolat: 6 250 Ft Térképmásolat (hitelesített): 3 600 Ft Térképmásolat (nem hitelesített) 2 400 Ft Földhasználati lap másolat 800 Ft/oldal Milyen típusai vannak? Melyikben mennyire lehet bízni? Mikor melyikre van szükség? Az alapvető tájokozódáshoz elég egy nem hiteles tulajdoni lapot kérni. Azonban ha már ingatlanvásárlás előtt állunk és kétségeink vannak, kérjünk e-hiteles tulajdoni lapot a megvásárolni kívánt ingatlanról.

: védett terület, bányatelek, mûemlék, társasház, stb. ) – ez megint fontos lehet egy esetleges átépítés esetén! telki szolgalmi és földhasználati jog II. rész Ez az a rész, ahol ellenőrizhetjük, hogy tényleg az-e a tulajdonos, akitől meg akarjuk venni az ingatlant, hány százalékban birtokolja az ingatlant stb. tulajdonjog (a tulajdonos adatai, tulajdoni hányad, a tulajdonoshoz fűződő kiskorúság, gondnokoltság ténye) tulajdonszerzés jogcíme (pl. : adás-vétel, öröklés) állami tulajdon esetén az állam tulajdonosi jogait gyakorló szervezet neve vagyonkezelői jog III. rész Ebből a részből derül ki, hogy van-e például bejegyezve az ingatlanra haszonélvezeti vagy használati jog? Van-e rajta jelzálog vagy végrehajtási jog? Ezeket az információkat jobb rögtön tisztán látni, hogy ne kerüljünk visszafordíthatatlanul rossz helyzetbe egy ingatlanvásárlás során. Ha az eladó nem jelezte a problémát, viszont az ügyvédünk lekérte a tulajdoni lapot és jelzálog van a házon vagy végrehajtás van a házon, akkor nagyon okosan kell megírni az adás-vételi szerződést.

  1. E-hiteles tulajdoni lap ára
  2. E hiteles tulajdoni lap másolat
  3. Építési jog | 04. A tulajdoni lap

A négyzet alakú címke mérete 50x50 mm. A tulajdoni lap biztonsági elemeinek elhelyezését itt megtekintheti. A nyomtatást követően a tulajdoni lap másolat lapjait összetűzik, majd az átpántoló címkével a tűzést leragasztják. Ezután a szokásos módon a járási hivatal hagyományos pecsétje és az ügyintéző aláírása, végül a biztonsági pecsétcímke kerül a tulajdoni lap másolatra.

Ezt a képernyőt fogjuk látni: Ezt követően máris a FöldHivatal Online rendszerében találjuk magunkat: Kattintsunk a legelső "Szolgálttások indítása" menüpontra, hogy a Földhivatal által kínált szolgáltatások közül választani tudjunk. Ezt a képernyőt kell látnunk most: Itt pedig válasszuk az "Ingatlan keresése" menüpontot, melybe kattintva ki tudjuk azt is választani, hogy a helyrajzi szám vagy cím alapján szeretnénk lekérfezni a tulajdoni lapot. Javasoljuk, hogy ha tudja a helyrajzi számot, akkor azt válassza, azzal (pl. egy soklakásos társasház esetén) könnyebben és egyértelműen beazonosítható az adott ingatlan. (példánkban ezt mutatjuk be). Mindezek után a megjelenő adattáblában adjuk meg a város/település nevét majd a másik rubrikába írjuk be az ingatlan helyrajzi számát. Ezek után a kis üres mezőbe másoljuk be az ott látható betű/szám karaktereket és nyomjuk meg a "Keres" gombot a lap alján. Ezt követően az alábbi képernyőt fogjuk látni: Itt jelöljük meg, hogy pontosan melyik szolgáltatást szeretnénk igénybe venni.